Радишани, Бутел и Шуто Оризари без вода

Поради дефект на водоводна мрежа на улица Бутелска кај полициската станица Бутел, без водоснабдување ќе останат корисниците од населбите Радишани, Бутел и Шуто Оризари.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека корисниците немаат вода од 13:00 часот и ќе немаат се до санирање на дефектот.

01.09.2014 - 16:30
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега