Проговори хакерот кој ги објави голите фотографии - еве што кажа

Проговори хакерот кој ги објави голите фотографии од актерката Џенифер Лоренс. Идентитетот на овој хакер останува за сега непознат за јавноиста.

Тој тврди дека всушност не е никаов хакер, туку дека е само колекционер.

- Не земав пари за објавувањето на сликите на Џенифер Лоренс, ниту сум побегнал. Луѓето го сакаа сето тоа за „џабе“. Секако добив 120 долари кои ми беа испратени на мојата Bitcoin адреса, но кога ќе размислите колку време ми беше потребно да ги соберам сите овие фотографии (не сум хакер, јас сум колекционер), и кога ќе пресметате колку пари сум потрошил за сите да ги прикачам, верувајте ми, заработката не е колку што очекував, напишал анонимниот колекционер.

01.09.2014 - 16:28
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега