ФОТО: Во Ниш испечен најмалиот бурек на светот

Никола Јовичиќ бурек- мајстор од нишката пекара „Јовча“ го испекол минијатурниот специјалитет во капа од сигурач за струја..

На завршната вечер на „Бурекдијада“ во Ниш е направен најмалиот бурек на светот, кој тежи помалку од два грама!

Тој вели дека најмалиот бурек кој го испекол ќе го чува како сувенир.

 

- Ќе го чувам, но ако баш некој сака да го купи, цената е 150 евра, вели на шега Никола.

01.09.2014 - 15:03
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега