Прекин на мрежите Телеком и Т-Мобиле

Македонски Телеком АД Скопје и Т-Мобиле Македонија информира дека поради проблем  во електричното напојување, мобилните услуги биле со прекини од 13:40-15:20 часот, во регионот на Битола, Прилеп, Охрид,Струга, Ресен и Кичево, додека прекин на фиксната мрежа имало само во регионот на Битола.

Стручните екипи на компанијата, веднаш реагираа по што и ги вратија сервисите во функција во најкраток можен рок.

 

Македонски Телеком и Т-Мобиле Македонија, се извинуваат за настанатите пречки и понатаму максимално брзо и ефикасно ќе реагираат во сите ситуации за непречено користење на услугите од страна на граѓаните.

29.08.2014 - 16:56
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега