Ограбено комбето на познат српски пејач

Познатиот српски пејач Ацо Пејовиќ остан без своите лични работи, лаптоп и таблет додека ручал на „Баш-чаршија“ Сараево.

Имено пејачот заедно со својот бенд се враќале од еден настап во Босна, а на пат за Белград решиле да навратат до „Баш чаршија“ на ќебапи, но не знаеле дека ќе останат без ништо.

Крадците земале се што пронашле во комбето, а шетата е процената над 5.000 евра.

29.08.2014 - 15:47
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа