ФОТО: „Гледаат во мене и негодуваат“ - ова е тинејџерот со најдолг врат во светот

Во Пекинг живее момчето Фу Венгеј (15) кое има најдолг врат на светот, а неговиот татко Фу Генџоу, тврди дева неговиот син во вратниот предел наместо седум  има десет пршлени.

- Кога ќе излезе на улица сите гледаат во него и негодуваат – изјавил очајниот татко на момчето, кое кога имало 6 години му била дијагностицирана конгенитална сколиоза, деформитет на рбетот.

29.08.2014 - 15:09
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега