ВИДЕО: Разликата помеѓу белите дробови на пушач и непушач

Цигарите значајно го зголемуваат ризикот од многу фатални болести, нивниот дим содржи повеќе од 4.000 хемикалии од кои 70 се канцерогени.

Тие се причинители на голем број хронични болести на белите дробови, ги оштетуваат дишните патишта и ги интензивираат симптомите на астма .

Погледнете како изгледаат белите дробови на пушач и непушач при вдишување и издишување.

 

28.08.2014 - 12:04
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега