Таткото на исчезнатото девојче го шокираше Балканот - еве што кажа

Иако таткото на исчезнатата Ивана Подрашчиќ тврди дека нема време да се занимава со тоа, полицијата 24 часа трага по неа. На 14-годишното девојче од 29 јули му се губи секаква трага, и додека полицијата интензивно се обидува да ја пронајде, таткото вели дека не сака ни да ја бара.

- Ве молам, како отишла каде што отишла така и ќе си се врати. Ова не и е прв пат. Јас морам да работам бидејќи имам уште три деца за гледање. Се е во рацете на полицијата, немам сила да се борам со неа, вели таткото.

Од друга страна, полицијата деноноќно го бара девојчето од кое нема ни трага ни глас. Сослушани се родителите, другарите, роднините, најблиските...Според неофицијалните податоци, пред да исчезне се скарала со момчето, се скарала со сестра си...неколку пати до сега исчезнувала од дома.

 

22.08.2014 - 11:46
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега