Ужас на плажите во Хрватска: Педофил снимал деца со подводна камера

Седумдесет и три годишен маж е уапсен во Пула по дојава на родители кои забалежале како старецот со подводна камера ги снима децата во вода.

Педофилот е хрватски државјанин, кој живее во Германија, а истиот е приведен под сомневање дека ги искористувал децата за порнографија. Тој поставувал камери во грмушките насочувајќи ги да снимаат кон водата.

По претресот на апартманот во кој бил сместен и неговото возило, биле пронајдени голем број на фотографии и снимки со детска порнографија.

21.08.2014 - 14:18
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега