Ја убил сопругата и ја оставил во гаража- еве кај се криел убиецот

74- годишниот Радомир Јеремиќ од Белград е уапсен вчера поради сомнеж за убиство на својата сопруга Милена  (74).

Радомир безживотното тело на сопругата го фрлил во гаражата.

Според неофицијални податоци тој бил уапсен во селото Просек, каде се криел во куќата на неговата сестра. На сослушувањето тој изјавил дека жена си ја убил со камен по нивна предходно голема расправија.

Тој изјавил дека прво и удрил шлаканица и ја удирал по секој дел од телото, а потоа земал камен со кој ја удрил по глава и ја усмртил.

 

Грозоморното убиство го пријавил внукот на Милена В.Н. кој го пронашол телото во гаражата.

21.08.2014 - 11:20
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега