Големо невреме во Будва- ги спасувале капачите од четириметарските бранови

Големо невреме го зафати црногорскиот град Будва во попладневните часови.

Спасувачите на плажите ги спасувале туристите кои се капеле од брановите високи и до четири метри, јавуваат тамошните медиуми.

На плажите во Будва се поставени црвени знамиња за опасност, но како што јави  Радио телевизија Црна Гора, тоа не спречило неколкумината „храбри“ капачи да останат во морето и покрај предупредувањата на спасувачите.

21.08.2014 - 09:39
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега