Проституцијата цвета: 15 годишни девојчиња си го продаваат телото за 20 евра!

 

Проституцијата во Црна Гора цвета. Девојчињата на 15 и 16 годиншна возрас влегуваат во светот на проституцијата, а најголемата мамка за влез е најчесто работа како шанкерка, келнерка или танчерка.

Во еден од случаите, малолетно девојче на улица се договорило со постар маж да му пружи сексуална услуга за 20 евра. Потоа на патот се доближиле уште двајца мажи и и рекле дека ќе добие 50 евра ако им пружи секс и нив. Кога се согласила, ја однеле во стан. Потоа, ја претепале, ја однеле во шума, па ја оставиле сама и беспомошна. 

Девојчињата доживуваат сешто, а понекогаш се принудени да имаат секс со мажи кои можат да им бидат татковци или дедовци. 

Не се работи за манијаци или психопати. Се работи за угледни личности кои имаат семејства, но сакаат да се изживуваат на други. 

20.08.2014 - 15:06
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега