Автобус излета од пат - има загинати

Автобус на „Сокопревоз“ кој сообраќал на релација Сокобања кон селото Раденковац излетал од патот, дознава РТС.

Има загинати лица, а неколку се повредени. На местото на несреќата се наоѓаат четири противпожарни возила и екипи на итната медицинска помош.

20.08.2014 - 14:36
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега