Го сокрил автомобилот со кој го усмрти Лука и избегал - нови детали за трагедијата

Нарко-дилерот кој го усмрти 21-годишниот Лука со својот автомобил, па избега како ништо да не се случило, најверојатно го оставил автомобилот и избегал за да не биде откриен. Според податоците до кои дојде српскиот Курир, најверојатно несовесниот возач кој го усмрти младото момче и ја зави Србија во црно, се крие во стан, откако претходно ог оставил мини-куперот со кој го усмрти Лука и избегал со друг автомобил.

- Најверојатно автомобилот со кој е усмртен Лука е сокриен во некоја гаража, а нарко-босот по кој трага полицијата се крие во стан. Полицијата деноноќно работи на случајот, вели извор.

За потсетување, возачот го усмрти малиот Лука а потоа избега како ништо да не се случило.

17.08.2014 - 14:13
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега