Време: Денеска сончево и топло - од утре дожд

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно и топло

Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 17 до 23 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 22 степени.

Во недела кон крајот на денот и во првите два дена од наредната седмица времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. 

најчитано сега