Крит гори

Голем пожар од вчера беснее на грчкиот остров Крит, кој досега уништи големи шумски површини во близина на населените места кај градот Ираклион.

Засега нема опасност за локалното население, но пожарот сеуште не е ставен под контрола поради силниот ветер.

Причините за огнената стихија се уште не се познати.

29.07.2014 - 09:16
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега