Косовска Митровица: Фрлени три молотови коктели кон возила на ЕУЛЕКС

Синоќа биле фрлени три молотови коктели кон возила на ЕУЛЕКС во Косовска Митровица, пренесува Телеграф.

Имено, инциентот се случил во 23 часот и 5 минути кога засега непознато лице фрлило три молотови коктели кон возила на ЕУЛЕКС во Косовска Митровица.

Возилата не се оштетени благодарение на брзата интервенција на полицијата.

 

најчитано сега