Супермен полни 75 години

Американската издавачка куќа Di-SI Entertaiment во јуни за роденденот на еден од своите најголеми супер-херои Супермен ќе му подари ново лого.

Имено, супермен ќе биде во сина боја и и понатаму ќе го има препознатливиот знак кој ќе биде бел.

Новото лого за прв пат ќе се појави на новата книга за херојот која ќе излезе во јуни по повод неговиот роденден.

ФОТО: Курир.рс

 

најчитано сега