Мажите во пензија на 65 години жените на 63 - се покачува старосната граница во Македонија?

Владата воопшто досега не разговарала за покачување на старосната граница за пензионирање во Македонија. Ваков одговор на новинарско прашање даде денеска владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев по прес конференцијата. 
Утрински весник повикувајќи се на неименувани извори „меѓу работниците во фабриките“ објави дека се подготвуваат измени во начинот на пензионирање, според кои, маите во пензија ќе одат на 65 години наместо како до сега на 64, а жените на 63. 

19.07.2014 - 14:26
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега