И Германците јадат прилепска чорба

Плоштадите во Прилеп вчера беа претесни за посетителите на Пивофест. Освен што градот е преполн со гости, најголема посетеност е забележана и во паркот Могила.

Како што информираше градоначалникот Марјан Ристески кој утрово ги посети камперите, на Могила има љубители на пивото од цела Македонија, регионот, но и подалечните земји.

Овие денови пристигнаа гости и од Германија, Холандија, па дури и Либан кои наутро уживаат јадејќи припепска чорба.

19.07.2014 - 13:08
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега