По скоро една година полицијата го расчисти грозоморното двојно убиство во Кичево?

 

Едно лице е приведено за грозморното убиство на 69 годишните С.И и И.И кои минатиот септември, беа пронајдени мртви во нивниот дом во кичевско Србица, дознава Press24 од полициски извори. Лицето се сомничи дека  на 2 септември, минатата година ги убило старците, инаку печалбари кои од Америка дошле на одмор во Македонија. Нивниот дом беше целосно испретуран па првичните сомнежи беадека се работи за грабеж. Од полицијата официјално не може да се добие ниту потврда ниту демант на оваа информација

најчитано сега