Доста беше: СДСМ се распушти

Социјалдемокартите си дале еден месец одмор, пишува Дневник. Според информации на весникот, најголемата опозициска партија, поточно, нејзиниот Извршен одбор, на последната сдница решил да се распушти цел месец поради летните одмори. Весникот пишува дека највисокото партиско тело последен пат заседавало во мај годинава кога по поразот на изборите му даде доверба на партиското раководство. 
Од другата страна, за владејчката партија нема одмор. Во Собранието веќе се уставните измени, а партиските тела на ВМРО-ДПМНЕ работат со полна пареа. Пред неколку дена се состана Централниот комитет на партијата кој расправаше за актуелната ситуација во земјава.

14.07.2014 - 23:00
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега