Запленети 210 килограми марихуана во Албанија

Албанската полиција на граничнот премин Хан Хоти, на албанско-црногорската граница, заплени 210 килограми марихуана.

Како што јави дописникот на МИА, дрогата требало да биде пренесена во Црна Гора, а од таму до нејзината крајна дестинација - западноевропскиот пазар.

При запленета е уапсен 27-годишниот Албанец, кој го управувал возилото во кое е пронајдена дрогата. 

ФОТО: Кајгана

најчитано сега