Електромобили и електровелосипеди низ скопските улици

Јавното претпријатие „Градски паркинг“ денеска ќе ги промовира електромобилите и електровелосипедите на пунктот за изнајмување на овие возила на плоштадот „Македонија“.

На промоцијата ќе присуствуваат скопскиот градоначалник, Коце Трајановски и директорот на ЈП „Градски паркинг“, Борче Јакимовски. 

09.07.2014 - 08:39
Фото: 
вести.мк
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега