Неколку скопски населби утре без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, ги известува граѓаните дека утре без електрична енергија ќе останат:

·       

во периодот од 08.30 до 09.30 часот, дел од корисниците од ул. Ѓуро Стругар, ул. Македонија (кај хотел Турист) . ( општина Центар )

·       

во време од 07.30 до 12.00 часот, корисниците од село Батинци, улици 6, 7, и 8 во населба Љубош (општина Студеничани)

·       

во време од 09.30 до 14.00 часот, дел од корисниците од село Арачиново – кај долната џамија. (општина Арачиново)

·       

во време од 07.00 до 12.00 часот, корисниците од село Студеничани, улица 1. (општина Студеничани)

 

·       

во периодот од 09.00 до 12.00 часот, дел од корисниците од ул. Коле Неделковски, и дел од другите околни улици, улица Антоние Грубишиќ, улица Дебарца и бул. Партизански Одреди . ( општина Центар ).

08.07.2014 - 15:01
Фото: 
региони
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега