Сакал да си ја врати сопругата со бомба - пар повреден во експлозија

Маж и жена биле повредени од експлозија на рачна бомба пред Трговскиот центар во источно Сараево. 

Pовредените се брачен пар, а бомбата ја активирал мажот. Мажот и жената ја прекинале брачната заедница пред два месеца, а мажот вчера дошол во трговскиот центар каде работела неговата сопруга, со цел таа да му се врати.

Повеќе детали од полицијата најавуваат за подоцна.

07.07.2014 - 10:46
Фото: 
лидер
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега