Агим Ибраими му донесе Куп на Марибор

Македонскиот репрезентативец и еден од најдобрите играчи на првакот на Словенија, Марибор Агим Ибраими го реши финалето на Купот на Словенија. Неговата екипа вечерва во Копер го совалда Цеље со 1:0. Голот Ибраими го постигна во 44.минута.
За тимот на Марибор ова беше осми освоен Куп, а трет во последните четири години.

најчитано сега