Не очекува пеколен викенд - температури до 34 степени

Времето во Македонија утре ќе биде претежно сончево и топло со слаб јужен ветер

Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени.

Во Скопје сончево со слаб јужен ветер и температура до 32 степени.

Во наредните денови ќе се задржи претежно сончево и топло време, но сепак во попладневните часови е можна изолирана појава на краткотраен дожд со грмежи, особено во вторник. 

04.07.2014 - 16:57
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега