ФОТО: Нема веќе да ви “летаат“ пешаци пред автомобил кај „Млечен“

Екипи на ЈП Улици и патишта Скопје, одговорни за одржување на светлосната сигнализација во градот  ги пуштија во функција новите пешачки семафори на крстосница бул.Метрополит Теодосиј Гологанов со ул.Анкарска кај „Млечен ресторан“.

Монтирани се еден портален, еден конзолен и еден обичен семафорски столб. 

Семафорските портални столбови се поставени по налог на Град Скопје, а со цел зголемување на безбедноста и сигурноста на учесниците во сообраќајот.

 

 

 

 

04.07.2014 - 14:46
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега