Најсреќниот ден се претворил во трагедија - починал чекајќи ја невестата во црква

 

Најсреќниот ден од нивниот живот се претворил во хорор. Младоженец од Бразил починал на денот на својата венчавка, бидејќи доживеал инфаркт додека ја чекал својата сакана во црква.

35-годишниот Марсело Теишеира имал проблеми со срцето, но никој не претпоставувал дека ќе се случи ваква трагедија на денот на свадбата. На невестата која била облечена во бело и подготвена да го каже судбоносното ДА, и јавиле дека саканиот и починал.

Рената и Марсело се познавале пет години, а заедно живееле три.

 

02.07.2014 - 10:22
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега