Лекарите шокирани - девојка преживеала откако ја прегазиле три воза

 

Верувале или не, Мери Дауни од Бронкс ги шокирала и лекарите бидејќи останала жива откако ја прегазиле три воза.

Мери сакала да фати воз за дома, но случајно паднала на шините. Тогаш го скршила рамото, а трите воза кои поминале додека таа била на шините ја оставиле неповредена. Мери не можела да стане од шините ниту да побара помош бидејќи на станицата каде таа сакала да фати воз, немало никој. Потоа, случајно ја забележал случаен минувач.

– Не и било дојдено времето, ова е чудо, пишува њујоршкиот печат.

02.07.2014 - 09:43
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега