Обединување на иселеничките средби на Македонците

 

Во општина Битола денеска ќе биде потпишан договор за обединување на 34. Погранична средба на Македонците од Егејскиот дел на Македонија и 43. Светска македонска иселеничка средба во една Семакедонска средба.  

Договорот ќе го потпишат претставници од Матицата на иселеници од Македонија, Здружението на Македонци од Егејскиот дел на Македонија - Битола, Сојузот на Македонци од Егејот МАКЕДОН и од Светскиот македонски конгрес. 

02.07.2014 - 09:28
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега