Проверете дали денеска ќе бидете без струја

 

Дел од жителите од скопските села Радуша, Дворце и Сарај денеска од 8.30 до 15 часот ќе бидат без струја.

Во периодот од 9 до 15 часот без струја ќе бидат корисниците од улиците „6“, „7“ и „8“ во селото Љубош, дел од селото Батинци и корисниците од улицата „100“ во Волково.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекините се технички зафати во електросистемот.

02.07.2014 - 09:08
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега