Министерството за економија со проект за заштита на потрошувачите

 

Министерството за економија стартува со нов проект од областа на заштитата на потрошувачите.

Проектот е насловен како „Хармонизација на законодавството и градење на капацитетите во областа на заштитата на потрошувачите“ и ќе се реализира со средства од ИПА фондовите во вредност од 1.330.000 евра.

Проектот денеска ќе го презентира министерот за економија Беким Незири.

02.07.2014 - 08:51
Фото: 
akademik.mk
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега