Охриѓанец предизвикал сообраќајка, па тепачка

 

Поднесена е кривична пријава против Р.Ѓ.(38) од село Лескоец, охридско за сторено кривично дело тешка телесна повреда.

На 15.06.2014 година, околу 19,30 часот во с. Лескоец, oхридско по претходно настаната сообраќајна незгода во која учествувал пријавениот, истиот физички го нападнал другиот учесник во незгодата нанесувајќи му тешки телесни повреди во пределот на главата.

01.07.2014 - 19:18
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега