Го претепал полицаецот зошто му побарал документи - скопјанец „полудел" среде улица

Во 1 часот и 40 минути на автопатот Велес-Скопје, кај клучката Петровец, полицијата запрела автомобил марка „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управуван од страна на 45-годишниот Ѓ.З. од Скопје. Откако полицајците на скопјанецот му побарале документи, истиот изреволтиран излегол од возилото и почнал да ги навредува, а потоа и претепал еден од нив.

Скопјанецот ќе си заработи соодветна кривична.

 

01.07.2014 - 12:21
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега