ВИДЕО: Ова е највисокиот воден тобоган достапен само за најхрабрите

Во Канзас е изграден највисокиот тобоган во светот висок 51 метар. Тој уште не е отворен за посетителите бидејќи се уште се тестираат безбедносните мерки. На YouTube е објавено видео во кое можеме барем виртуелно да видиме како изгледа возењето со највисокиот воден тобоган во светот.

01.07.2014 - 12:07
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега