Познатиот шоумен Огнен Амиџиќ ќе стане татко

Најпопуларниот српски водител и пејач на групата Фламингоси, Огнен Амиџиќ, и неговата сопруга Даниела Димитровска за српското списание „Hello“ изјавија дека нивното семејство ќе се збогати за уште еден член. 

Овој популарен српски пар во брак е од минатата година, а посакуваа дете подолго време, па конечно  таа желба им се оствари.

Тие изјавија дека не им е важно дали ќе биде момче или девојче.

најчитано сега