ФОТО: Поради оваа фотографија се разведоа Лима и Јариќ

Веќе подолго време се зборува за нивната разделба која буквално го потресе светот. Супермоделот Андриана Лима и Марко Јариќ подолго време е една од топ темите на странските медиуми. Најнова претпоставка како причина за крајот на љубовта се недуваат провокативните фотографии кои Адриана Лима ги снимила за магазинот Interview се вистинска причина за нивниот развод.

 

Според гласините, Јариќ наводно повеќе не сакал Адриана да ја експонира својата голотија и да промовира сексапил, па токму затоа тие се договориле дека таа повеќе нема да прави и да пласира провокативни фото сесии.

Јариќ го оформил ова строго мислење за нејзината професија по раѓањето на нивното второ дете, бидејќи тој сметал дека таквото однесување повеќе не е соодветно за нејзиниот статус како мајка на две мали деца.

01.07.2014 - 10:45
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега