Трагедија: Ова е седумгодишното момче кое ја зави Србија во црно

Трагедија ја потресе Србија. Седумгодишно момченце во неделата го загуби животот откако на него паднала врата.

Како што јавува српскиот Ало, детето си играло во дворот од семејната куќа кога врз него одеднаш паднала челичната капија која го усмртила на лице место. Во моментот на несреќата родителите биле во куќата, а кого го слушнале врисокот на детенцето веднаш истрчале надвор и викнале Брза помош.

За жал, детето им подлегнало на повредите.

ФОТО: Ало.рс

01.07.2014 - 09:47
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега