Јанкулоска во посета на Единицата за брзо распоредување

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска во касарната „Ѓорче Петров“ ќе присуствува на вежбовните активности на припадници на Единицата за брзо распоредување.

Повод за посетата на касарната и вежбовните активности е завршувањето на шестмесечната обука на полициските службеници кои ќе бидат дел од оваа единица. 

01.07.2014 - 09:15
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега