ФОТО: Со мотор во смрт - загина млад брачен пар

Брачниот пар 33-годишниот Драшко Јокиќ и 24-годишната Александра Радивојевиќ загина вчера во сообраќајна несреќа во близина на Чачак, Србија

Младите од Чачак возеле мотор „Сузуки“ со кој директно се судриле во автомобил од марката BMW.

Според првичните информации, моторот се возел во обратна насока сакајќи да претрка автомобил. Драшко загинал на лице место, а Александра покажувала знаци на живот.

Брзо потоа им подлегнала на повредите.

01.07.2014 - 00:04
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега