ВИДЕО: Не се сите жени за кошарка

Кога на прва ќе го погледнете видеото, можеби и не е толку тешко да забележите дека репрезентативката на Словачка си даде сама кош, откако до неа стигна една топка по дефанзивниот скок по слободното фрлање на противниците. Оние кои играле кошарка во младинските лиги сигурно веќе сведочеле на ваков случај. 
Но она што е поинтересно е што и после автокошот, Мексиканките тргнуват во напад на споритвната страна. Видеото е од Светското првенство во кошарка за девојки помлади од 17 години

30.06.2014 - 23:42
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега