Селекторот на Уругвај ќе ја напушти ФИФА

Оскар Табарез, селекторот на Уругвај во знак на протест поради казната на Луис Суарез ќе ја напушти ФИФА.

-Не е паметно да бидам во организација со оние кои донесоа таква одлука, истакна табарез.

 

Според него Суарез е казнет поради медиумски притисок, а не затоа што тоа го заслужил

 

-Знаеме дека направи грешка, но постии и неговата друга страна. Казната беше престрога, а Суарез е „жртвено јагне“, додава селекторот на Уругвај.

28.06.2014 - 16:06
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега