Жером Валке: Суарез има проблем треба да оди на терапија

Генералниот секретар на Меѓународната фудбалска федерација Жером Валке изјави дека Луис Суарез би требало да оди на терапија поради гризањето.

 -Мислам дека Суарез дефинитивно треба да најде начин како да го надмине тој проблем. Мислам дека би требало да оди на некоја терапија, бидејќи тоа што го прави е навистина лошо, изјави Валке.

Истото го смета и Синдикатот на професионални фудбалери.

-ФИФАпро смета дека и терапија би требало да биде дел од суспензијата, соопшти оваа организација.

 

Суарез порaди казната ќе го пропшти натпреварот со Бразил од Светското првенство, девет други натпревари.

28.06.2014 - 15:51
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега