Оргазамот зависи од големината на клиторисот

Според последното истражување на американските експерти големината на клиторисот е пресудно за доживување оргазам.

32 жени биле испитувани со магнетна резонанса на карлицата. Се покажало дека колку помал е тој женски орган, толку поголема е веројатноста жената да има проблеми со сексуалното задоволување.
Освен тоа возбудата кај претставничките на нежниот пол зависи од местоположбата на клиторисот во однос на вагиналниот канал – колку е подалеку, толку помали шанси за оргазам.
Недостатокот од секс и оргазам за жената претставува сериозен проблем, па затоа овие жени страдаат од депресија, немир, главоболка и сето тоа може да предизвика неврози и хистерични пројави.

28.06.2014 - 14:24
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега