Полицаец налета на граната кај Блатец

Полициски службеник од полициската станица „Михајлово“ вчера во близина на местото викано „Блатец“ пронашол неексплодирана артилериска гранта.

Дирекцијата за заштита и спасување ја подигнала гранатата за натамошна постапка.

 

28.06.2014 - 12:56
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега