Нкунку прогласен за најдобар играч во Бундеслигата

Напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, е прогласен за најдобар играч во Бундеслигата изминатава сезона. На 34 натпревари тој постигна 20 гола и забележа 15 асистенции.

Со својот тим стигна и до полуфиналето на Лига Европа каде беа поразени од Ренџерс.

Нкунку четири пати ја добиваше и наградата за играч на месецот. Со Лајпциг обезбеди настап во Лигата на шампионите следната сезона.

16.05.2022 - 23:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега