Ниту една високо-образовна иституција од Македонија не се најде на Шангајската листа за 2022 година(ФОТО)

Ниту една високо-образовна институција универзитет, колеџ, или факултет од нашата земја не се најде на Шангајската листа на Академско рангирање на светските универзитети.

На Шангајската листа за 2022, рангирани се 2,500 универзитети.

Најдобри во свет се Harvard, Stanford, MIT, Cambridge, UC-Berkeley, Pricenton, Oxford, Columbia.

Универзитетите во Белград, Загреб, Љубљана се од 401 до 500 место.

15.08.2022 - 13:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега