Нина Бадриќ ѝ возврати на жената која ѝ понуди да копа компири ако нема работа

Со денови на социјалните мрежи и медиуми се шири коментарот на една жена, во кој таа ги повикува хрватските пејачки Нина Бадриќ и Северина да копаат компири, откако Бадриќ се пожали дека нејзиниот тим на соработници немал од што да живее во последниве четири месеци.

„Еве за неколку дена го вадиме компирот, триесет хектари, во околината на Бјеловар, и ни требаат аргати. Плаќаме 300 куни на ден. Ве молам од редакцијата да ја известите личноста ако сака да работи. Може да ја земе и Северина, Маја Шупут и сите оние што земаа помош од над 500 евра. Само порачете ѝ да не дојде во дизајнерскиот фустан од 2.000 евра, со кој се пофали пред неколку месеци, бидејќи врнеше дожд деновиве и е мошне калливо“, напишала една личност и собра речиси 2.500 лајкови и мноштво коментари.

Нина утрово на својот инстаграм-профил ѝ одговори на госпоѓата. Таа накратко напиша: „Да се насладуваш на нечија неволја е пораз за човечноста“.

„На толку многу сме помогнале, па би ѝ помогнале и нејзе во копањето на компирите“, одговорила Нина.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.07.2020 - 15:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега